Wart każdej złotówki!

Moc obliczeniowa komputerów jest coraz większa – to fakt. Jednak, chociaż może nie każdy konsument to zauważa, dynamika wzrostu w tej materii się zmniejsza. Znaczy to tyle, że fakt, nasz sprzęt jest coraz szybszy, ale kolejne generacje nie oferują użytkownikowi już takiego skoku technologicznego jak kiedyś.

Dla firmy to ważna informacja. Ważna, bo producenci z dynamiki wzrostu mocy obliczeniowej nie korelują z dynamiką wzrostu cen. A po polsku: ceny kolejnych generacji nowych komputerów są nadal bardzo wysokie, mimo że sprzęt nie oferuje tak wiele jak kiedyś. I to tutaj upatruję tak ogromnego wzrostu zainteresowania sprzętem poleasingowym. Prezes firmy może doposażyć się w sprzęt IT za ułamek ceny nowych komputerów, tracąc na wydajności czasem… tylko kilka procent. Ponadto pogwarancyjna naprawa komputera będzie mniej kosztowna gdyż koszty części do maszyn polizingowych są dużo niższe.

Dzisiaj chcę zaproponować komputer który ma trzecią generację procesora Intel Core i5, dużą ilość pamięci operacyjnej, oraz tandem SSD + HDD. To wszystko producent zamknął w bardzo kompaktowej obudowie. Czegóż więcej oczekiwać od komputera biurowego, który ma moc wystarczającą, by pracować płynnie przez co najmniej kilka najbliższych lat?

Wart każdej złotówki!

Wart każdej złotówki!